ankon

ANKON

ANKON Danışmanlık, kamu ve özel sektör yararlanıcılarına teknik yardım, kalkınma ve yönetim danışmanlığı desteği sağlayan, sorun çözme ve yeniden yapılandırma konularında uzmanlaşan özel bir yönetim uzmanlaşan  danışmanlık şirketidir. İş ortaklarımız arasında kamu kurum ve kuruluşları, bakanlıklar, yerel kalkınma ajansları, mesleki kuruluşlar, önde gelen özel sektör kuruluşları ve iş grupları ile uluslararası kuruluşlar bulunmaktadır.

Bölgesel kalkınma ve gelişme programlarındaki uzmanlığıyla da öne çıkan ANKON, ulusal ve uluslararası fonlarla finanse edilen kapasite gelişimi, strateji geliştirme ve proje yönetimi kapsamında sosyal ve ekonomik politikalara odaklanmaktadır.

Yaratıcılık ve dinamizmini, geniş yelpazede hizmet verdiği çalışma alanlarındaki çeyrek yüzyıllık tecrübesiyle birleştiren ve 1986 yılında Ankara’da kurulan ANKON, kalkınma ve gelişme hizmetlerinde ülkemizin önde gelen sağlam bir çözüm ortağı olarak tanınır.

Çalışmalarını ICMCI (Uluslararası Yönetim Danışmanlık Kuruluşları Birliği) evrensel mesleki etik kurallar çerçevesinde ve sosyal sorumluluklarının bilincinde sürdürmeyi önemseyen ANKON, BM Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne imza atarak, bu belgede adı geçen yolsuzlukla mücadele, çevrenin korunması, yeni pazarlar yaratılması ve toplumsal katılımın sağlanması gibi hedeflere duyarlılığının ve bağlılığının altını çizmişti.

VİZYONUMUZ

Değişimi hayata geçirmeyi hedefleyen kilit aktörlere, kaliteli ve güvenilir danışmanlık hizmetleri vermeyi hedefliyoruz.

Bilgiye dayanan, çözüm odaklı, güvenilir ve yüksek kaliteli danışmanlık hizmetlerimizdeki liderliğimizle, sadece Türkiye’de değil, bölgemizde de değişime ve gelişime katkıda bulunmayı istiyoruz.

MİSYONUMUZ

Yerel koşulların sağlam analizi, bu koşullara uygun en iyi uluslararası deneyimleri ve yenilikçi plan ve çözüm önerilerini bir araya getirmeyi amaçlıyoruz.

Kaliteden taviz vermeyen, güvene dayanan iş ahlakımızla, 1986’dan beri, kamu ve özel kuruluşlara, uluslararası örgütlere ve sivil toplum kuruluşlarına, uluslararası, ulusal, bölgesel ve yerel düzeyde etkili danışmanlık hizmetleri veriyoruz.

DEĞERLERİMİZ

Değerlerimiz, aldığımız kararlardan teslim ettiğimiz sonuçlara değin işimizin her safhasında bizi yönlendirir.

Performans ve Sonuç: Ekibimizde ve iş ortaklarımızda yüksek performansı hedefliyor, kapasitelerinin en üst düzeye çıkmasını teşvik ediyor ve ödüllendiriyoruz.

Dürüstlük ve Sorumluluk: Güvenilirliği ve etik değerlerden taviz vermemeyi en önemli prensiplerimizden biri olarak görüyor; verdiğimiz sözleri mutlaka gerçekleştiriyoruz. Birey, ekip ve şirket olarak verdiğimiz sözlerin ve ulaştığımız sonuçların tüm sorumluluğunu yükleniyoruz.

Yenilikçilik ve Duyarlılık: Müşterilerimizin ve ortaklarımızın sürekli değişen ihtiyaçlarına onlara uygun ve özel çözümler sunmak için yenilikçi yaklaşımlar benimsiyor, iş ortaklarımızla ilişkilerimizin kalıcı, imza attığımız projelerin de sürdürülebilir olmasını hedefliyoruz.

 

 

ANKON logosu Frigya Uygarlığı’na ait olan ve mirasa saygıyı, zenginlik, refah ve yaratıcılığı temsil eden bronz madalyondan esinlenerek yaratılmıştır.

Frigya (Frigler) – (M.Ö. 780 – M.Ö. 300) 

Friglere ait Bronz Madalyon 8. yüzyıl sonu Berlin Müzesi

Frigya (Frigler) – (M.Ö. 780 – M.Ö. 300)

Frigler Orta ve Güney Anadolu’da kurulmuş ve efsanevi Kral Midas (M.Ö 738-696) döneminde altın çağını yaşamış olan bir uygarlıktır. Frigyalılar komşu uygarlıkları kendilerine özgü modelleme, sanat ve kültürleriyle etkilemişlerdir. ANKON’un sembolü de Frigya Uygarlığı’na ait olan ve kökleşmiş bir zenginlik, refah ve yaratıcılığı ifade eden bronz madalyondan esinlenilerek dizayn edilmiştir.