Ankon Danışmanlık, “Danışmanlık’ta Mükemmeliyet” Ödülünü Kazandı!

ANKON Danışmanlık, Gabriel Al-Salem Vakfı tarafından “Sosyal Reform ve Yoksulluğun Azaltılması” kategorisinde Danışmanlıkta Mükemmelliyet Ödülüne layık görüldü.

Gabriel Al-Salem Uluslararası Ödülü, yönetim danışmanlığı alanında etik ve mesleki standartların teşvik edilmesine yardımcı olan ve her yıl verilen bağımsız bir ödüldür.  Değerlendirme Komite üyeleri arasında EBRD (Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası), ICMCI (Uluslararası Yönetim Danışmanlığı Enstitüleri Konseyi), İngiltere Yönetim Danışmanlığı Enstitüsü ve IMC ABD gibi önemli kurumlardan temsilciler yer almaktadır.

2012 yılında Gabriel Al-Salem Vakfı, yıllık “Sınır Tanımayan Danışmanlık” Konferansı için ve aynı zamanda danışmanlarının müşterileri için yüksek kaliteli ve sonuç odaklı çalışmalar yapmaya motive etmek amacıyla Danışmanlık Mükemmeliyet Ödülü’nü başlattı. Her konferansın yeni bir teması olmakla birlikte düzenlendiği  ülke veya bölgedeki danışmanların ve işletmelerin özel ihtiyaçlarına da odaklanmıştır. Vakıf 2018’de konferansı, Birleşmiş Milletler 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri (SKH) ile uyumlu olacak şekilde ve herkesin refahı için yeniden tasarlamıştır.

Gabriel Al-Salem Vakfı, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası İş Danışma Programı Direktörü olarak çalışmış ve danışmanlık endüstrisinin gelişimine büyük katkılarda bulunmuş Gabriel Al-Salem’in anısına kurulmuş kar amacı gütmeyen bir kuruluştur. Gabriel Al-Salem’in 2010 yılında trajik ölümünün ardından, Uluslararası Yönetim Danışmanlığı Enstitüleri Konseyi (ICMCI) Gabriel’in öncü çalışmalarını tanımış ve “Meridyen Düzeni Üyesi” fahri unvanını vermiştir. Vakıf, geçişli ve gelişmekte olan ülkelerde sürdürülebilir ekonomik büyüme ve sivil kurumsal yapılanmayı ilerleterek, Gabriel Al-Salem’in karizmatik karakterini ve profesyonel mükemmelliğini sürdürmeyi hedeflemektedir.