ANKON’un Teknik Desteğiyle Hayata Geçirilen PROTA Teknoloji Üretim Atölyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih KACIR’ın Katılımıyla Açıldı

ANKON’un Teknik Desteğiyle Hayata Geçirilen PROTA Teknoloji Üretim Atölyesi, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih KACIR’ın Katılımıyla Açıldı

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilip Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yürütülen “Rekabetçi Sektörler Programı” kapsamında Ostim Teknopark’ta kurulan PROTA Teknoloji Üretim Atölyesi, 1 Kasım 2023 tarihinde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sayın Mehmet Fatih KACIR’ın katılımıyla açıldı.

Mükerrer satın almaları engelleyerek girişimcilere yüksek teknolojili makine parkı ile hızlı prototipleme, prototip geliştirme ve yetkinlik geliştirme hizmetleri sunan bir teknoloji üretim atölyesi olan PROTA Teknoloji Üretim Atölyesi, 1000 m2 atölye alanı ve 600 m2 ofis ve kuluçka alanına sahip.

PROTA, Ostim başta olmak üzere Ankara’da prototip üretim ve seri üretim yapabilen teknoloji tabanlı girişimcilere/firmalara ve KOBİ’lere AR-GE çalışmalarını sürdürmeleri ve prototip üretmeleri için erişilebilir son teknoloji altyapı ve üstün hizmetler sağlıyor.

Paydaşlarını iş fikrinden ürün geliştirme ve ticarileşmeye kadar her aşamada destekleyecek olan Atölye, eğitim, mentorluk ve danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra yüksek teknolojili makine parkuruyla da öne çıkıyor.

ANKON olarak Ankara ve çevresindeki işletmelere büyük katkı sağlayacak PROTA’nın teknik desteğini vermekten ve bu atılımın bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz.