EBRD OEDAŞ Projemiz Kapsamında Eskişehir’de Eğiticilerin Eğitimi Toplantısı Düzenledik

EBRD OEDAŞ Projemiz Kapsamında Eskişehir’de Eğiticilerin Eğitimi Toplantısı Düzenledik

EBRD OEDAŞ projemiz kapsamında 21-22 Mart tarihlerinde Eskişehir’de düzenlediğimiz Eğiticilerin Eğitimi toplantısına, OEDAŞ’ın sorumluluk alanındaki Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak’ta görev yapan -5 farklı birimden- 25 personel katıldı.

Belirlenen program dahilinde, katılımcılara ANKON ve ESCARUS uzmanları tarafından ilk gün Eğiticilerin Eğitimi ve İletişim Becerileri, ikinci gün ise İklim Değişikliği, Sürdürülebilirlik ve Kadın Erkek Eşitliği başlıklarında eğitimler verildi.

İki gün boyunca; iklim problemleri, sürdürülebilirlik kavramının dünü ve bugünü, kadın erkek eşitliği, beden dili, iletişim ve sunum teknikleri hakkında kendilerini geliştiren katılımcılar projenin bir sonraki adımına hazırlanmış oldu.

Sürecin devamında; eğitim alan eğiticilerin 46 meslek lisesinden, elektrik-elektronik alanında eğitim gören, 11 ve 12. sınıf seviyelerindeki en az 250 öğrenciye, elektrik dağıtım birimleri kapsamında 5 teknik seminer, 4 temel beceriler semineri olmak üzere toplam 9 bilgilendirme semineri vererek bilgi aktarımında bulunması amaçlanıyor.