PROTA Projesi Kapsamında Almanya’ya Çalışma Ziyareti Gerçekleştirildi

ANKON liderliğindeki konsorsiyumun yürütmekte olduğu Proje kapsamındaki Çalışma Ziyareti 6-11 Şubat tarihleri arasında Almanya’ya gerçekleştirildi. Çalışma Ziyaretinde Ostim Teknopark #Prota Teknoloji Üretim Atölyesi ekibi için ilk durak metal şekillendirme alanında prototipleme merkezi olan Demonstrationsfabrik Aachen (DFA) oldu.
 
Stuttgart’ta Die Techniker, Fraunhofer IZM Araştırma Merkezi, Heidelberg Teknoloji Merkezi ve Steinbeis Danışmanlık Merkezi’ni ziyaret eden ekip, akabinde Stuttgart Üniversitesi bünyesindeki Metal Şekillendirme Teknolojisi Enstitüsü (IFU)’nde detaylı uygulama alanlarına ve fabrikaya ziyaretlerini gerçekleştirdiler.
 
Prota Ekibi Çalışma Ziyareti’ni, Heilbronn’daki Mercedes-Benz Müzesi ardından Stuttgart yakınındaki Ehningen bölgesinde bulunan IBM Kuantum Bilgisayar Teknolojileri tesisiyle noktaladı.

Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti mali işbirliği çerçevesinde finanse edilen ve Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından uygulanan Rekabetçi Sektörler Programı kapsamında yürütülüyor.