TANAP SEIP Başarılarını Özel Bir Resepsiyonla Kutladı

TANAP, çevre yönetimi, sürdürülebilir kalkınma ve kamusal fayda alanlarında imza attığı ulusal ve global başarıları Ankara’da özel bir resepsiyonla kutladı.

TANAP Genel Müdürü Saltuk Düzyol ve TANAP Kalite, İş Sağlığı Güvenliği, Sosyal, Çevre ve Uyum Direktörü Fatih Erdem’in ev sahipliğinde düzenlenen resepsiyonda, TANAP’ın ve ona bağlı olarak yürütülen Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları’nın (SEIP)  sonuçları ve başarıları paylaşıldı. Aynı zamanda proje sonuçlerının özeti niteliğinde hazırlanan Compendium kitabının da tanıtımı yapıldı. Resepsiyona Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı (ETKB) Bakan Yardımcısı ve Dünya Enerji Konseyi (DEK) Türkiye Yönetim Kurulu Başkanı Alparslan Bayraktar ve kardeş ülke Azerbaycan ve konuk devletlerin saygıdeğer diplomatları ve misyon temsilcileri katılım gösterdi.

TANAP-SEIP tarafından yürütülen Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları’nın Teknik Uygulama Danışmanlığını ANKON Danışmanlık – Aqwadem konsorsiyumu yürütüyor. Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları (SEIP), TANAP güzergâhı üzerinde 20 il, 67 ilçe ve 600 köyü kapsayan alanda  1.018 projeye ulaştı. Sosyal etkisi yüksek içerikleri ile geniş kesimlere dokunan SEIP kapsamında hayata geçirilen projeler, uluslararası arenada şu ana kadar 7 ödüle layık görüldü.